Poplašné zabezpečovací a tísňové systémy (PZTS, EZS)


Poplašné zabezpečovací a tísňové systémy (elektrické zabezpečovací systémy) jsou základním kamenem zabezpečení objektu. Chrání před vniknutím nežádoucích osob již od vnějšího perimetru pozemku (infra-závory, detekční kabely, venkovní pohybová čidla, ad.) přes plášťovou ochranu budovy (detektory tříštění skla, magnetické kontakty na oknech a dveřích, ad.) po samotnou ochranu vnitřních prostor (Pohybové detektory, tlakové, otřesové, ad.).                                                                                    

Systém se skládá z ústředny systému, detektorů, ovládacích klávesnic a výstupních prvků podávajících zprávu o narušení objektu.


Ústředna

Na ústřednu, která se ovládá dle potřeb uživatele jsou napojena různá čidla, jež sledují určené prostory. Moderní ústředny EZS, které dodáváme, jsou výhradně mikroprocesorové, programovatelné s oddělenou klávesnicí. Klávesnice je buď v provedení s LCD displejem, LED indikátory nebo dotykovým displejem. Pomocí těchto prvků je celý systém ovládán a programován a zároveň signalizuje veškeré stavy systému. 

Zabezpečovací systém umožňuje doplnění o prvky automatizace domácnosti, karetní systém nebo domácí interkom.

Detektory

Detektory slouží k detekci narušení objektu. Chrání buď plášť objektu
(okna, dveře popř. zdi), nebo prostor uvnitř objektu. Pro plášťovou ochranu objektu používáme magnetické kontakty pro zabezpečení otevíratelných částí a  detektory tříštění skla pro ochranu prosklených ploch objektu. Detektory tříštění skla analyzují zvuk tříštění skla a bezpečně zabezpečí veškeré prosklené plochy v okruhu 10 m od detektoru. Díky mikroprocesorové analýze zvukové charakteristiky jsou odfiltrovány  obvyklé zdroje falešných poplachů při spolehlivém vyhodnocení zvuku tříštění skla. Prostorová ochrana je řešena pomocí infrapasivních pohybových detektorů např. Encore 301-D. Dodávame i čidla, která dokáží rozpoznat Vaše domácí mazlíčky a zabrání tak falešných poplachům např. DIGIGARD75.


Výstup poplachové informace

Lokální poplachová informace je vyhlášena pomocí  venkovních nebo vnitřních sirén. Venkovní siréna má zpravidla vlastní zálohovací baterii, je umístěna  v dvojitém ocelovém krytu a je vybavena sérií antidemontážních kontaktů. Sirénu je prakticky nemožné zneškodnit bez její aktivace.
Výstup poplachu může být dále přenášen pomocí GSM brány (pageru) na pult centrální ochrany nebo třeba na mobilní telefon.