Kamerové systémy (CCTV,IP)

 

Uzavřené televizní okruhy nalézají v současné době velmi široké uplatnění. Kamery hlídají přístupové cesty do objektů, prodejní plochy obchodních domů, parkoviště, sledují technologické procesy a dnes již také dokáží například vyhodnocovat pohyb ve vybraných částech snímaného obrazu. Kelcom International dodává celé spektrum kamerových systémů od těch ekonomických pro běžné provozy až po systémy špičkové kvality do těch nejnáročnějších aplikací.


Celý systém uzavřeného televizního okruhu se skládá z jednotlivých kamer, řídící, zobrazovací a nahrávací jednotky.

Kamery


V současnosti se již používají téměř výhradně barevné. Venkovní kamery jsou umístěné ve vyhřívaných vodotěsných krytech. Různé druhy výměnných objektivů a kamer zajistí kvalitní obraz za všech podmínek. Sledovaný objekt je možné pomocí zoom objektivů přibližovat a kamery můžeme natáčet jak ve vertikálním, tak horizontálním směru a to vše řádově během zlomku sekundy (např. speed dome kamery).Kamery lze připojovat přes web server i přímo do sítě LAN/WAN. Některé mají web server přímo integrovaný.  
Záznamová zařízení

V současné době se do popředí dostává digitální záznam obrazu na hard disk. A to buď přes digitalizační kartu do počítače nebo do autonomního digitálního záznamového zařízení. V obou případech je možné sledovat všechny kamery najednou na monitoru nebo nahrávat pouze alarmové změny obrazu.Vyhledání požadovaného časového úseku nahrávky je prakticky okamžité. Z obrazovky počítače lze i ovládat kamery (polohování a zoom), nebo lze použít ovládací klávesnice.Pro sledování vzdálených objektů lze obraz jednotlivých kamer přenášet přímo do vašeho počítače nebo notebooku pomocí sítí LAN/WAN nebo po internetu pomocí standartní ev. ISDN linky.